Pepřový obranný prostředek JPX Jet Defender Standard, oranžový

Neohodnoceno
 
Akce Efekt lupa
  • 1 z 6
 

JPX Jet Defender Standard je profesionální pepřový obranný prostředek s vysoce účinným systémem aplikace látky OC PIEXOL v tekuté formě. Pomocí patentované neaerosolové hnací technologii dostřelí JPX až do vzdálenosti 7 metrů při rychlosti 97 m/s. Odnímatelný zásobník obsahuje dvě nábojky.

Obranný prostředek je volně prodejný od 18-ti let (zbraň kategorie D).

Dostupnost Momentálně nedostupné
Běžná cena 6 199 Kč
Ušetříte 1 200 Kč (–19 %)
4 999 Kč    
Kód produktu JPX003
Značka Piexon
Kategorie JPX Jet Defender
Záruka 2 roky
 
Popis

Profesionální obranný prostředek JPX Jet Defender je "pepřová pistole", která se skládá z rámu a zásobníku. Obě tyto části jsou vyrobeny z odolného polymeru, proto jsou odolné vůči nárazu i vlhkosti. Rám se skládá pažbičky, bicího mechanismu, spouště a vodící kolejničky, na kterou se upevní zásobník se 2 nábojkami. Při nabíjení zásobník pomocí oboustranné páčky uvolníte. Na integrovaný Picatinny rail můžete přidat příslušenství např. taktickou svítilnu.

Při zmáčknutí spouště do zadní polohy se spustí bicí mechanismus, který při plném zmáčknutí iniciuje nábojku k výstřelu a k aplikaci slzotvorné látky. Úderníky bicího mechanismu se automaticky střídají. Účinný dostřel je až 7 metrů při rozptylu zhruba 40 cm. 

JPX standard popisky

Obsah balení

Balení obsahuje "pepřovou pistoli" JPX Jet Defender Standard v oranžovém provedení a jeden kus zásobníku (se dvěma nábojkami) obsahujícím 10% OC (Oleoresin Capsicum s 2.0-3.0% kapsaicinoidy v celém roztoku) a záruční list včetně českého návodu.

Účinná látka OC PIEXOL

OC PIEXOL je vysoce účinná látka ve formě tekutiny (gelu) - není tak náchylná k rozptýlení jako v případě aerosolu. Látka obsahuje 10% OC se 4 000 000 stupni na Scovilleově stupnici pálivosti (obdobné látky mají standardně 2M SHU), které zaručují extrémní pálivý účinek a dráždí citlivé části těla i samotnou kůži.

Účinky látky OC PIEXOL jsou: dočasná slepota, silné podráždění dýchacích cest a sliznice, dezorientace a intenzivní pálení kůže (v místě zasažení).  Je prokázána také účinnost proti osobám pod vlivem alkoholu, drog, psychotropních látek stejně jako na agresivní zvířata.

Účinky nejsou trvalé a odezní do 45 min, v případě trvání účinků kontaktujte lékaře. Jako první pomoc aplikujte dekontaminační sprej se sterilním roztokem, chladnou čistou vodu a zajistěte přívod čerstvého vzduchu.

Logo Piexol high res 141022406_Pepper

Švýcarská technologie

Nábojka je unikátní v tom, že aplikace slzotvorné látky probíhá pomocí pyropatrony po jejíž iniciaci dojde k expanzi plynu, který pomocí pístu vytlačí účinnou látku tryskou z nábojky. Díky tomu je rychlost výstřelu až 351 km/h (97 m/s) a dostřel do vzdálenosti 7 metrů s rozptylem zhruba 40 cm.

Při výstřelu je pouze minimum částeček účinné látky neseno vzduchem - nedochází tak ke křížové kontaminaci prostředí. Díky tomu jsou obranné prostředky JPX Jet Defender vhodné pro použití uvnitř budov a v uzavřených prostorech.

Použitá technologie a vysoká rychlost výstřelu zajišťuje přesnost zásahu a eliminuje možnost vychýlení účinné látky použité venku a to i za nepříznivého počasí, jako je déšť, nebo vítr.

řez nábojkou JPX_1

Výhody

  • Vysoký zastavovací efekt
  • Nesmrtící účinky
  • Dlouhý dostřel
  • Přesnost zásahu
  • Rychlé nabíjení
  • Bez křížové kontaminace prostředí (možnost použití v místnosti)
  • 100% spolehlivost (nábojky nejsou pod tlakem)
  • Široká nabídka příslušenství
Rozměry 190 x 90 x 37 mm
Hmotnost rámu 250 g
Hmotnost zásobníku 135 g
Minimální vzdálenost použití 1,5 m
Maximální vzdálenost použití 7 m
Systém spouště Bicí mechanismus s automatickým přepínáním
Dráždivá látka (?) Piexol 10% OC (4 mil SHU)
Obsah 2 nábojky (2x 10 ml)
Rychlost výstřelu 97 m/s (351 km/h)
Provozní rozsah teplot: -20 °C až +60 °C
Zaměřování Otevřená mířidla