Recenze svítilny Armytek Wizard

Svítilna Armytek Wizard – univerzální zdroj světla

Spolehlivý parťák pro všechny, kteří „valí“ do přírody. Čelovka a svítilna v jednom: Armytek Wizard je robustní držák pro běžce, turisty, cyklisty, horolezce, rybáře, trampy a milovníky geocachingu. Díky své konstrukci přežije i pády z výšky 3. patra a tlak až 10 metrů vodního sloupce.

Svitilny Armytek Wizzard Pro

 


Charakteristika svítilny

Multifunkční svítilna Armytek Wizard s teplejším odstínem světla (4000 K) nabízí světelný tok až 1674 OTF lumenů (2150 lumenů na LED) a patří tak k vůbec nejsilnějším multifunkčním svítilnám na trhu, co se týče délky dosvitu. Ten výrobce udává až na 125 metrů a zhruba takovou vzdálenost jsme naměřili při testu i my. Toho čelovka dosahuje kombinací nejmodernější LED Cree XHP50 a speciálně navrženého TIR kolimátoru.

Universální a bytelná čelovka Armytek Wizzard Pro V3.Universální a bytelná svítilna Armytek Wizard

Další z možných použití - upevnění - multifunkční svítilny Armytek Wizard Pro V3.Další z možných použití - upevnění - multifunkční svítilny Armytek Wizard

Magnetická koncovka čelovky Armytek Wizard ProDíky magnetickému podstavci svítilny Armytek Wizard je možné ji přichytit třeba ke kapotě nebo k rámu.

Počet módů

Na svítilně lze nastavit až 11 režimů (módů) svícení, a to včetně tří stroboskopů. Bohužel však mezi nimi absentuje SOS mód. Přepínání mezi jednotlivými módy je jednoduché a intuitivní, ale zároveň i citlivé, takže zpočátku, než si ovládání čelovky pořádně osvojíme, dojde jistě nejednou k jejímu nechtěnému vypnutí. Výhodou změn intenzity svitu je ale mnoho: například nejslabší mód o síle 0,14 lumenů (který také nejméně „žere“, takže výrobce deklaruje teoretickou dobu nonstop svícení až 200 dnů) stačí bezproblémově na čtení mapy nebo vaření, aniž by přitom oslepovalo okolí při nechtěném zasvícení do očí.

Čelovka Armytek Wizard Pro V3 používá teplejší odstín světla (4000 K)

Svítilna Armytek Wizard používá teplejší odstín světla (4000 K).

Čelovka Armytek Wizard C2 PRO

Ochrana proti přehřátí

Tato multifunkční svítilna také s předstihem indikuje barevně odlišnými záblesky blížící se vybití a také ochranu proti přehřátí. Už při středně dlouhém používání zároveň se silnými módy svícení totiž dochází k jejímu poměrně značnému zahřátí, přičemž při nastavení nejsilnějšího světla o intenzitě 1674 lumenů akumulátor Armytek dokáže udržet svítilnu v provozu po dobu 1 hodiny. Na druhou stranu se při vypnutí celkem rychle ochladí, navíc při velkém zahřátí automaticky snižuje výkon. Při chůzi (běhu nebo při jízdě na kole) dochází k ochlazování svítilny pomocí proudění okolního vzduchu. To znamená, že intenzita světla je tak stálá (klidně plný výkon) a neměnná po celou dobu kapacity baterie.

 Čelovka Armytek Wizard PRO V3 nejnižší mód

I při použití nejnižšího módu svícení dosáhne světelný tok multifunkční svítilny Armytek Wizard několik metrů před vás.

Nabíjení svítilny přes USB

Dobíjení se děje přes Li-ion akumulátor Armytek 18650 3200 mAh, který je součástí balení a nabíjí se přímo v těle svítilny pomocí USB kabelu s magnetickým konektorem. Proto ji lze „dotlouci“ i za jízdy autem přes palubní zapalovač nebo přes laptop.

Svítilna Armytek Wizard Pro V3 klips

Svítilnu Armytek Wizard lze použít jako čelovku, nebo připevnit klipsnou k opasku a mít tak volné ruce.

Univerzální použití

Multifunkční svítilnu lze díky klipsně nosit nejen na hlavě, ale také fixovanou na ruce pomocí popruhu. Dále je možno ji nosit připevněnou na opasku nebo na popruhu od batohu. Magnetická koncovka navíc umožňuje přichytit jí na cokoliv železného a pak máme opět obě ruce volné. Čelovka díky plochému konci bateriové trubice také stojí na rovné podložce. Testovaný výrobek je standardně dodáván včetně českého návodu.

Svítilna Armytek Wizard Pro vodotěsnostSvítilna Armytek Wizard Pro spolehlivě funguje i pod vodou.

 Čelovka Armytek Wizard Pro V3 dosvitI nejnižší mód svícení svítilny Armytek Wizard je plně dostačující pro běžnou činnost a je přitom pro okolí ohleduplný.

Svítilna Armytek Wizard Pro V3 módyŠiroký rozsah světelných módů umožňuje velkou variabilitu při jejím používání.

Kolik toho vydrží?

Multifunkční svítilna Armytek Wizard je vodotěsná podle vojenského standardu IP68 až do hloubky 10 metrů. Do takové hloubky jsme se sice kvůli testu nepotápěli, ale čelovka byla – rozsvícená - vložena na hodinu do kýblu s vodou a po celou dobu i po vyndání fungovala bez problémů. Takové schopnosti v praxi asi málokdo využije. Něco jiného je to s nárazu odolností. Ta je u svítilny vyrobené z leteckého duralu a s tvrzenou čočkou s antireflexním povrchem a chráněnou kroužkem z nerezové oceli, garantovaná přežít i pád z 10metrové výšky - což jsme také vyzkoušeli. Svítilna opakovaně podstoupila toto testování a "dopadla" doslova v pohodě. Na čtyři jako kočka. Po tomto testování jsem ji používali dál bez problémů.  Výrobce si stran její odolnosti tak věří, že na ní garantuje 10letou záruku a životnost až 50000 hodin světla, což z ní dělá skutečně kvalitní a dlouho funkční svítilnu využitelnou nejen trampy, skauty, běžci, turisty, bikery, rybáři a horolezci, ale také například geokačery. 

Využití svítilny Armytek Wizard Pro

Možností připevnění a tedy i používání svítilny Armytek Wizard je více.

Parametry

Materiál:letecký hliník
látkový popruh na hlavu a na ruku
náhradní gumové O - kroužky
ocelová spona na opasek
plastový adaptér na čelovku
Použité LED diody: LED Cree XHP50
Mody svícení: 11
Světelný tok: 1800 lumenů - 900 lumenů - 390 lumenů - 165 lumenů - 30 lumenů - 5,5 lumenů - 1,5 lumenu - 0,15 lumenu 
Doba svícení: 1 hod. -1,7 hod. - 4 hod. - 10,5 hod. - 50 hod. - 12 dní - 40 dní - 200 dní
Dosvit: do 125 metrů
Napájení: akumulátor (dobíjecí)
Pozice napájení: interní
Počet napájecích článků: 1
Hmotnost: 105 g
Rozměry: 108 × 24 × 29 mm
Voděodolnost: IPX-8
Barevné varianty: černá
Teplotní limit: - 25°C až + 40°C °C
USB konektivita: ano
Výbava:Svítilna s magnetickým podstavcem
Magnetická USB nabíječka s nabíjecí baterie 18650
Čelenka s dvěma popruhy
Adaptér na čelovku a ocelový klips na opasek
Náhradní těsnící O-kroužky