Puškohledy s denním a nočním viděním CORVUS D/N

Novinka na českém trhu puškohledů s nočním viděním, jejíž přednosti ocení především náročnější uživatelé z řad lovců a myslivců. Takto by se dal popsat CORVUS D/N. Vedle svých konstrukční přednosti příjemně překvapí také příznivou cenou. Umí však nabídnout mnohem více, jak se dočtete dále v článku.

Poptávka po puškohledech roste

Pokud hledáte zařízení, které vám umožní dohlédnout do dálky, a navíc v noci, vybírejte z nabídky pozorovacích zařízení. V oblasti myslivosti a lovu však potřebujete něco navíc a k tomu slouží právě puškohledy. Konkrétně varianty s nočním viděním nabývají na popularitě. Důvod je jasný. Při svém koníčku či profesi nejste limitování denní dobou. Díky nočnímu vidění je lov za šera nebo v noci přesnější a eliminuje postřelení zvířete nepřesným zacílením. Kvalitní puškohled s nočním viděním znamená i větší radost z lovu.

Seznamte se s puškohledem CORVUS D/N

Na následujících řádcích vám představíme novinku od běloruského výrobce Electrooptic, který se výrobě optických přístrojů nočního vidění věnuje již více než 20 let. Jedná se o model CORVUS D/N. Tento přístroj s denním a nočním viděním 2+ nebo 3 generace, nabízí čtyřnásobné nebo šestinásobné zvětšení. Jeho primární výhoda spočívá v použití kdykoli během dne i noci a můžete jej mít na zbrani připevněný permanentně. Detekce v noci na vzdálenost až 500 m nečiní modelu se šestinásobným zvětšením žádný problém. Varianta se čtyřnásobným zvětšením si poradí s rovněž úctyhodnou vzdáleností 400 m.

Puškohled CORVUS

Robustní a intuitivní

Pro výrobu puškohledu CORVUS byla použita slitina hliníku, která se vyznačuje vysokou pevností a robustností. Díky tomu puškohled snese zpětný ráz i ze zbraní větších ráží. Můžete se rovněž spolehnout na voděodolnost a prachuvzdornost puškohledu (certifikace IP66).

Ovládání přístroje jeho uživatele také potěší. Výrobce opatřil puškohled dostatečně velkým tlačítkem (na levé straně), pomocí kterého snadno přepnete clonu z denního do nočního vidění. Po zapnutí zesilovače (na pravé straně) je přístroj připraven k nočnímu použití.

Puškohled CORVUS DN2

Čím CORVUS D/N přesvědčí

CORVIS D/N využívá záměrný kříž typu Mil-Dot, přičemž varianta Bird je dostupná na vyžádání. Lovci i myslivci jistě ocení také zajímavou vychytávku při použití v noci. Jednoduchým pootočením tlačítka MARK osvětlíte záměrný černý kříž oranžovou barvu. Ovládací prvky umístil výrobce pod závitové krytky a přispěl tak k eliminaci nechtěného přepnutí při neopatrném pohybu.

Puškohled s nočním viděním

Zesilovač obrazu využívá bílý fosfor. Zobrazení je proto přesnější a pro lidské oko příjemnější než při využití zeleného fosforu. V podmínkách s minimálním množstvím zbytkového světla (například v lese bez svitu měsíce) lze využít dodatečně integrovaný IR přísvit o vlnové délce 850 nebo 940 mm, který tento nedostatek odstraní. Automatické ostření obrazu a integrovaný optický kompenzátor zajišťuje vysokou přesnost zamíření za jakýchkoliv podmínek.

Energii dodává puškohledu jedna CR 123A baterie a díky úsporné technologii nabízí CORVUS D/N dobu provozu překračující 50 hodin. Pomocí indikátoru stavu baterie ihned poznáte aktuální stav. Pro uchycení na zbraň lze využít montáže Picatinny, LM-prism a MAK.

Puškohled CORVUS DN3

Závěrečné hodnocení

Zařízení CORVUS D/N bylo podrobeno zátěžovému testování jak pro použití v nočních podmínkách, tak za špatného počasí. Jeho výsledky v kombinaci s pořizovací cenou činí z puškohledu CORVUS D/N vhodné řešení i pro ty nejnáročnější uživatele, kam řadíme myslivce, pracovníky státních i soukromých bezpečnostních služeb a v neposlední řadě také nadšence do pozorování přírody. Prohlédněte si kompletní nabídku nočního vidění včetně puškohledů. CORVUS D/N tam samozřejmě najdete také.

Tabulka parametrů

 

CORVUS D/N 4X Gen2+

CORVUS D/N 4X Gen3

Generace

2+

3

Zvětšení

4x

Detekce v noci / ve dne

400 m / 500 m

Zorné pole

Citlivost

550-620 μkA/Lm

1900 – 2400 μkA/Lm

Rozlišení

50 - 55 lp/mm

FOM

<1250

Životnost

10 000 hod

Korekce dioptrií

+/- 5

Oční reliéf

48 mm

Baterie

1 x CR123, 3 V

Výdrž baterie

50 hod

Provozní rozsah teplot

-50°C až +60°С

Rozměry

285x100x60 mm

Váha (bez baterie)

1,1 kg

Třída odolnosti IEC 60529

IP66

 

 

CORVUS D/N 6X Gen2+

CORVUS D/N 6X Gen3

Generace

2+

3

Zvětšení

6x

Detekce v noci / ve dne

500 m / 700 m

Zorné pole

Citlivost

550-620 μkA/Lm

1900 – 2400 μkA/Lm

Rozlišení

50 - 55 lp/mm

FOM

<1250

Životnost

10 000 hod

Korekce dioptrií

+/- 5

Oční reliéf

48 mm

Baterie

1 x CR123, 3 V

Výdrž baterie

50 hod

Provozní rozsah teplot

-50°C až +60°С

Rozměry

315x110x96 mm

Váha (bez baterie)

1,5 kg

Třída odolnosti IEC 60529

IP66

 

gun boss ar15          Barracuda pro