Puškohledy s denním a nočním viděním CORVUS D/N

Novinka na českém trhu puškohledů s nočním viděním, jejíž přednosti ocení především náročnější uživatelé z řad lovců a myslivců. Takto by se dal popsat CORVUS D/N. Vedle svých konstrukční přednosti příjemně překvapí také příznivou cenou. Umí však nabídnout mnohem více, jak se dočtete dále v článku.

Poptávka po puškohledech roste

Pokud hledáte zařízení, které vám umožní dohlédnout do dálky, a navíc v noci, vybírejte z nabídky pozorovacích zařízení. V oblasti myslivosti a lovu však potřebujete něco navíc a k tomu slouží právě puškohledy. Konkrétně varianty s nočním viděním nabývají na popularitě. Důvod je jasný. Při svém koníčku či profesi nejste limitování denní dobou. Díky nočnímu vidění je lov za šera nebo v noci přesnější a eliminuje postřelení zvířete nepřesným zacílením. Kvalitní puškohled s nočním viděním znamená i větší radost z lovu.

Seznamte se s puškohledem CORVUS D/N

Na následujících řádcích vám představíme novinku od běloruského výrobce Electrooptic, který se výrobě optických přístrojů nočního vidění věnuje již více než 20 let. Jedná se o model CORVUS D/N. Tento přístroj s denním a nočním viděním 2+ nebo 3 generace, nabízí čtyřnásobné nebo šestinásobné zvětšení. Jeho primární výhoda spočívá v použití kdykoli během dne i noci a můžete jej mít na zbrani připevněný permanentně. Detekce v noci na vzdálenost až 500 m nečiní modelu se šestinásobným zvětšením žádný problém. Varianta se čtyřnásobným zvětšením si poradí s rovněž úctyhodnou vzdáleností 400 m.

Puškohled CORVUS

Robustní a intuitivní

Pro výrobu puškohledu CORVUS byla použita slitina hliníku, která se vyznačuje vysokou pevností a robustností. Díky tomu puškohled snese zpětný ráz i ze zbraní větších ráží. Můžete se rovněž spolehnout na voděodolnost a prachuvzdornost puškohledu (certifikace IP66).

Ovládání přístroje jeho uživatele také potěší. Výrobce opatřil puškohled dostatečně velkým tlačítkem (na levé straně), pomocí kterého snadno přepnete clonu z denního do nočního vidění. Po zapnutí zesilovače (na pravé straně) je přístroj připraven k nočnímu použití.

Puškohled CORVUS DN2

Čím CORVUS D/N přesvědčí

CORVIS D/N využívá záměrný kříž typu Mil-Dot, přičemž varianta Bird je dostupná na vyžádání. Lovci i myslivci jistě ocení také zajímavou vychytávku při použití v noci. Jednoduchým pootočením tlačítka MARK osvětlíte záměrný černý kříž oranžovou barvu. Ovládací prvky umístil výrobce pod závitové krytky a přispěl tak k eliminaci nechtěného přepnutí při neopatrném pohybu.

Puškohled s nočním viděním

Zesilovač obrazu využívá bílý fosfor. Zobrazení je proto přesnější a pro lidské oko příjemnější než při využití zeleného fosforu. V podmínkách s minimálním množstvím zbytkového světla (například v lese bez svitu měsíce) lze využít dodatečně integrovaný IR přísvit o vlnové délce 850 nebo 940 mm, který tento nedostatek odstraní. Automatické ostření obrazu a integrovaný optický kompenzátor zajišťuje vysokou přesnost zamíření za jakýchkoliv podmínek.

Energii dodává puškohledu jedna CR 123A baterie a díky úsporné technologii nabízí CORVUS D/N dobu provozu překračující 50 hodin. Pomocí indikátoru stavu baterie ihned poznáte aktuální stav. Pro uchycení na zbraň lze využít montáže Picatinny, LM-prism a MAK.

Puškohled CORVUS DN3

Závěrečné hodnocení

Zařízení CORVUS D/N bylo podrobeno zátěžovému testování jak pro použití v nočních podmínkách, tak za špatného počasí. Jeho výsledky v kombinaci s pořizovací cenou činí z puškohledu CORVUS D/N vhodné řešení i pro ty nejnáročnější uživatele, kam řadíme myslivce, pracovníky státních i soukromých bezpečnostních služeb a v neposlední řadě také nadšence do pozorování přírody. Prohlédněte si kompletní nabídku nočního vidění včetně puškohledů. CORVUS D/N tam samozřejmě najdete také.

Tabulka parametrů

 

CORVUS D/N 4X Gen2+

CORVUS D/N 4X Gen3

Generace

2+

3

Zvětšení

4x

Detekce v noci / ve dne

400 m / 500 m

Zorné pole

Citlivost

550-620 μkA/Lm

1900 – 2400 μkA/Lm

Rozlišení

50 - 55 lp/mm

FOM

<1250

Životnost

10 000 hod

Korekce dioptrií

+/- 5

Oční reliéf

48 mm

Baterie

1 x CR123, 3 V

Výdrž baterie

50 hod

Provozní rozsah teplot

-50°C až +60°С

Rozměry

285x100x60 mm

Váha (bez baterie)

1,1 kg

Třída odolnosti IEC 60529

IP66

 

 

CORVUS D/N 6X Gen2+

CORVUS D/N 6X Gen3

Generace

2+

3

Zvětšení

6x

Detekce v noci / ve dne

500 m / 700 m

Zorné pole

Citlivost

550-620 μkA/Lm

1900 – 2400 μkA/Lm

Rozlišení

50 - 55 lp/mm

FOM

<1250

Životnost

10 000 hod

Korekce dioptrií

+/- 5

Oční reliéf

48 mm

Baterie

1 x CR123, 3 V

Výdrž baterie

50 hod

Provozní rozsah teplot

-50°C až +60°С

Rozměry

315x110x96 mm

Váha (bez baterie)

1,5 kg

Třída odolnosti IEC 60529

IP66

 

gun boss ar15          Barracuda pro

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení