Lineární kompenzátor GIS HP9 (9 mm)

Kód: 22716/1/2 22716/M14 22716/M18 Zvolte variantu
Akce
Značka: G.I.S.
4 490 Kč od 4 490 Kč - - –7 % až –7 %
GIS HP 22 1024x1024
4 490 Kč od 4 490 Kč - - –7 % až –7 % 4 490 Kč 4 490 Kč 4 175 Kč od 4 175 Kč 3 710,74 Kč bez DPH 3 710,74 Kč bez DPH 3 450,41 Kč bez DPH od 3 450,41 Kč bez DPH
Na objednávku Na objednávku Skladem (1 ks) Zvolte variantu
Závit
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
- - 26.2.2024 Zvolte variantu
Možnosti doručení

GIS HP9 zlepší zážitek ze střelby po všech stránkách. Sice se nejedná o tlumič hluku, ale v některých ohledech ho dokáže úspěšně nahradit. Z pohledu zákona je lineární kompenzátor volně prodejným úsťovým zařízením. Ušetříte si tedy cestu na policii a z dlouhodobého hlediska i k ušnímu lékaři.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lineární kompenzátor GIS HP9 je úsťové zařízení určené k potlačení světelných a akustických projevů výstřelu. Vyznačuje se vysokou odolností a dlouhou životností. V očích zákona se jedná o volně prodejné úsťové zařízení, takže jej nemusíte registrovat. GIS HP9 výrazně zlepší chování zbraně, sníží zpětný ráz a částečně poslouží i jako tlumič.

Hluk výstřelu a plyny vytékající z hlavně jsou směřovány směrem dopředu a tím je výrazně omezeno jejich působení na střelce a osoby v jeho okolí. Vytékající plyny se pří průchodu tělem HP také částečně ochlazují a snižuje se tak jejich rychlost na ústí. Výsledkem je snížení zatížení akustickým tlakem. Přestože se jedná o snížení v řádu jednotek dB u ucha střelce, je subjektivní vjem tohoto jevu velmi výrazný a se vzrůstající vzdáleností se ještě zvyšuje.

Lineární kompenzátory GIS HP byly vyvinuty především pro použití v ozbrojených složkách pro snížení zatížení akustickým tlakem při střelbě především při střelbě v týmu a v uzavřených prostorech. Zároveň účinně maskují pozici střelce potlačením světelných a zvukových efektů výstřelu.

Lineární kompenzátory GIS HP zlepšují chování zbraně při dynamické střelbě a střelbě dávkou. Konstrukce HP nebrzdí protékající plyny tak výrazně jako tomu je u tlumiče hluku a množství plynů které se tak vrací hlavní zpět je proto významně nižší. Nemění střední polohu zásahu tak jako je tomu při použití tlumiče.

Konstrukce předního čela umožňuje používat zbraň vybavenou GIS HP nouzově i pro rozbíjení skleněných výplní oken a dveří při násilných vstupech do domů a dopravních prostředků. Brání také vniknutí větších nečistot do hlavně.

Sestavu předního čela s difuzérem lze snadno vyměnit za barevně odlišený modul BLANC s nímž HP funguje jako nástavec pro cvičnou střelbu akustickým střelivem.

Lineární kompenzátory GIS HP se snadno instalují i udržují. Jsou odolné proti poškození a mají velkou životnost.

Při čištění zbraně se z ní nesundávají. Pouze se z nich vyšroubuje přední čelo s difuzérem. Pro jejich rozebírání a údržbu není nutný žádný speciální nástroj. Skládají se pouze ze dvou částí.

Mají poloviční délku i hmotnost než tlumiče hluku vyrobené ze stejného materiálu.

Z pohledu zákona se nejedná o zbraň. Jejich zabezpečení ani přeprava tak nepodléhá žádným zvláštním pravidlům ani omezením.

 

Hlavní výhody lineárního kompenzátoru GIS HP

- účinný pomocníkem při řešení problému spojených s nadměrným hlukem

- poloviční hmotnost a délka oproti klasickému tlumiči hluku

- snadné čištění a údržba bez použití speciálních nástrojů (kompík se nemusí sundávat z hlavně během čištění)

- konstrukce HP nebrzdí protékající plyny tolik jako tlumič, takže množství plynů vracející se hlavní je mnohem nižší 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: