Puškohled FOMEI 1,7-10x42 Foreman HTC PRO G4

Kód: 6990
Značka: Fomei
11 490 Kč 9 495,87 Kč bez DPH
Skladem na externím skladu
Můžeme doručit do:
27.6.2024
Možnosti doručení

Puškohled Fomei Foreman s variabilním zvětšením 1,7-10x, záměrnou osnovou G4, HTC úpravou optických členů a elektronickou regulací jasu červeného bodu. Kompaktní puškohled se skvělou světelností.

Detailní informace

Detailní popis produktu

FOMEI 1,7-10x42 Foreman je puškohled vhodný do různých loveckých i sportovních situací. Šestinásobný zoom, minimální zvětšení 1,7x a široké zorné pole jsou parametry vhodné pro lov zvěře v pohybu a rychlou orientaci v terénu stejně jako pro lov v lesích či na horách. Puškohled je plněn suchým dusíkem.

HTC - High transmission coating

Každý skleněný element optické soustavy puškohledu je opatřen speciálním mnohovrstvým povlakem, který zabezpečuje dokonalou světelnou propustnost. Tyto úpravy zabezpečují až o 10% menší odraz světla na povrchu skleněných elementů, čímž umožní více než 90% propustnost světla optikou puškohledu. Puškohledy s těmito úpravami jsou vhodné pro pozorování za zhoršených světelných podmínek.

Elektronické ovládání červeného bodu

Ovládání červeného bodu je rozděleno do 16 kroků, které jsou rozděleny nelineárně tak, že v prvních 5 krocích se ovládá pouze 9% výkonu osvitu červeného bodu, ve zbylých 11 krocích 10-100% výkonu. To znamená opravdu jemné nastavení červeného bodu za zhoršených světelných podmínek tak, aby neoslňoval střelce při sledování zamýšleného cíle. Automatické vypnutí červeného bodu po 2 hodinách nečinnosti je výhodou, která významně šetří kapacitu baterie.

Osnova

Záměrný kříž German #4 (G4) použitý v puškohledu 1,7-10x42 Foreman je klasickou loveckou osnovou využívanou napříč spektrem nabídky puškohledů FOMEI.

Odolnost 

Velkou předností robustního 30mm tubusu je široké rozpětí pro upevnění montáže. Uložení ovládacích prvků rektifikace v mosazi zvyšuje odolnost a životnost. Puškohledy jsou vhodné pro všechny běžně používané ráže loveckých zbraní a jsou testovány ráží .375 H&H Mag (odpovídající energie 6000J).

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Puškohledy Fomei
Zvětšení: 1,7-10x
Průměr objektivu: 42 mm
Průměr tubusu: 30 mm
? Fokální rovina: Druhá
Zorný úhel: 11,3 - 2°
Zorné pole v 100 m: 20,1 - 3,5 m
Optický výstup: 10,7-4,2mm
Úprava čoček: HTC
Dioptrická korekce: +/- 2dpt
Rektifikace: 1/4 MOA
Délka: 326 mm
Hmotnost: 590 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Česká optika Fomei

Česká firma FOMEI působí na trhu od roku 1990. Zabývá se výrobou a servisem optických zařízení, zejména v oblasti fotografie, medicíny, ale i puškohledů, kolimátorů a dalekohledů. Své produkty expeduje do více než 25 zemí po celém světě.

Optika Fomei najde využití pro lov i sport

Nabízíme puškohledy FOMEI které se hodí pro sportovní i loveckou střelbu. Vynikají zejména výborným poměrem ceny a kvality. Vybrat si můžete také z nabídky dalekohledů vhodných pro lov, ornitologii i turistiku. A v neposlední řadě máme i kolimátory FOMEI, ty díky vysoké odolnosti udrží nástřel i na výkonných loveckých zbraních a najdou uplatnění například při naháňkách.