Defendia IPSC CUP

Srdečně Vás zveme na letošní sérii IPSC závodů na střelnici AVZO v Budišově nad Budišovkou. Chcete si zasoutěžit, nebo jen vyzkoušet IPSC? Přijďte na Defendia IPSC, rádi uvítáme zkušené matadory i nováčky. Soutěže probíhají dle platných pravidel IPSC. Pro vítěze jsou připraveny hodnotné ceny a chybět nebude ani bohatá tombola.

Termíny závodů

Celý seriál se skládá ze 7 závodů ve dvou kategoriích: Pistole a PCC. V jednom závodě budete muset vyřešit 5-6 stage.

Pro zařazení do výsledkovky je nutné absolvovat minimálně 5 závodů. Vyhlášení výsledků proběhne koncem září na myslivecké chatě v Děhylově. 

Aktuální termíny pořádaných závodů naleznete v kalendáři: http://www.strelciostrava.cz/kalendar

6.5. ; 10.6. ; 24.6. ; 8.7. ; 22.7 ; 5.8. ; 19.8. ; 9.9.

Závody se vypisují nejpozději 14 dní předem.

 

Registrace

Registrace probíhá zde: http://www.strelciostrava.cz/zavody/

Počet účastníků je omezen na 48.

 

Kde se závody konají?

Střelecký klub AVZO Budišov nad Budišovkou 
(49.80014372264372, 17.605873420661187)

Co je IPSC?

Pod zkratkou IPSC – International Practical Shooting Confederation se skrývá sportovní dynamická střelba. IPSC se zrodilo v padesátých letech v Kalifornii s cílem zdokonalovat dovednosti ve střelbě, zejména v oblasti sebeobrany. Postupem času se výcvik praktické střelby stal čistě sportovním odvětvím a rozšířil se do celého světa - Evropy, Austrálie, Jižní Ameriky, Asie a Afriky. V rámci soutěží mají střelci možnost zúčastnit se závodů s krátkými zbraněmi, brokovnicemi, puškami nebo dokonce vzduchovými zbraněmi. Kromě celkového hodnocení jsou střelci rozděleni do kategorií podle věku a pohlaví, jako například Super Junior (do 16 let), Junior (do 21 let), Senior (nad 50 let), Super Senior (nad 60 let) a Lady (bez ohledu na věk).

IPSC v ČR

V České republice IPSC funguje od roku 1992 pod záštitou Asociace sportovní dynamické střelby České republiky a je rozdělena do kategorií střelby z pistole či revolveru (ráže 9 mm), střelby s dlouhou kulovou zbraní a střelby z brokových zbraní.