Nabídka pistolí a výstroje pro městskou policii

Letos uplynulo 30 let od vzniku obecní policie. Zákon o obecní policii schválil Parlament ČR už v roce 1991, ale účinnost nabyl až 11. května 1992. Bohužel v některých obcích vykonávají strážnici službu stále se stejnými, letitými služebními zbraněmi a vybavením.

Nabízíme snadné přezbrojení na nové služební pistole

Pomůžeme vám vyměnit dosavadní zbraně za moderní služební pistole 21. století. Nabízíme nejen pistole samotné, ale také kompletní servis a zaškolení. K pistolím máme samozřejmě veškeré příslušenství v podobě náhradních dílů, školního a tréninkového střeliva, pouzder, čištění, kolimátorů, svítilen apod. 

Individuální přístup a možnost odkupu dosavadních pistolí

Cenovou nabídku předložíme dle potřeby a velikosti každé městské policie individuálně. Přezbrojit na novou platformu ještě nikdy nebylo tak snadné. Pomůžeme vám zbavit se dosavadních služebních pistolí a příslušenství. Domluvit se můžeme na výkupu dosavadních služebních zbraní na protiúčet.

Přijďte si nové zbraně vyzkoušet

Neváhejte nás kontaktovat a domluvíme se na předváděcí akci s možností si pistole a příslušenství nejen prohlédnout, ale i vyzkoušet. Jsme schopni zajistit předvedení s proškoleným personálem přímo na střelnici.

Představujeme pistoli Arex Delta Gen. 2

Tato lehká a kompaktní samonabíjecí pistole moderní konstrukce si díky vysoké kvalitě a spolehlivosti získala místo ve slovinské armádě, pohraniční stráži, celní správě i vězeňské službě. Rovněž je ve výzbroji některých jednotek polských ozbrojených složek.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Pistole Arex Delta Gen. 2

Moderní konstrukce

Na první pohled Delta zaujme atraktivním designem, ostrými liniemi ovšem bez ostrých hran na dotek. Polymerový rám má na rukojeti a nad lučíkem několik zdrsněných ploch na nejvíce namáhaných místech. Textura je sice drsná, ale nijak nevystupuje z rámu a ani při hrubším úchopu není nijak nepříjemná, což bývá častým nedostatkem u konkurence. V přední části rámu se nachází picatinny rail, takže je možné pistoli osadit například svítilnou. Lučík je zvenku jemně vroubkovaný a oboustranné tlačítko vypouštění zásobníku jen mírně vystupuje z rukojeti.

Závěr je zhotovený z uhlíkové oceli a v přední i zadní části má žebrování pro jednodušší natažení. Na horní ploše závěru je patrný výstražník náboje v komoře a na zadním čele závěru je při natažení úderníku vidět červenou tečku indikátoru natažení. Hlaveň je kovaná za studena a výrobce garantuje výdrž 30 000 ran.

Vynikající ergonomie

Rukojeť lze jednoduše osadit 4 výměnnými hřbety, takže si jistý úchop najde každý střelec. Vypouštění zásobníku je oboustranné a snadno nahmatatelné i v rukavicích. Zajímavostí je, že celý polymerový rám lze snadno vyměnit. Dostupná je i zvětšená varianta hmatníku. Mířidla jsou ocelová. Muška je zvýrazněna bílou tečkou a hledí je vroubkované bez barevného označení. Kovové zásobníky s oranžovým plastovým podavačem pochází od renomovaného italského výrobce Mec-Gar. Ke každé pistoli jsou dodávány 2 ks, jeden s kapacitou 17 ran (15 u modelu M) a druhý s botkou přidá další 2 náboje tedy celkem 19 ran (17 u modelu M).


Video: Česká recenze pistole Arex Delta Gen. 2

Modifikovaný spoušťový mechanismus

Modifikovaný spoušťový mechanismus nese označení Striker Double Action System (SDA) – systém využívá prvky dvojčinné spouště s přímoběžným částečně nataženým úderníkem, k úplném natažení a uvolnění dochází až při stisku spouště. Plné natažení úderníků je dobře patrné u indikátoru natažení, který se dále pohne dozadu zhruba o milimetr. Tohoto prvku bylo dosaženo při zachování plynulého chodu spouště a krátkého resetu. Tento modifikovaný dvojčinný systém je bezpečnější než běžné jednočinné spouště. Odpor je nastaven na cca 26 N, po zaběhnutí pistole se odpor sníží a ustálí na 21-22 N.

Nadstandardní bezpečnostní prvky

Arex Delta gen.2 disponuje bezpečnostními prvky jako pojistka spouště, blokace úderníku a pádová pojistka. Na horní ploše závěru je umístěn výstražník, který funguje tak, že po zasunutí náboje do komory zvedne a vytvoří jasně patrnou hranu. Nahmatáte ho snadno v šeru i ve tmě. Indikátor natažení, což je prodloužená část úderníku s červeně zabarveným koncem, se jednoduše kontroluje zrakem, kdy černá tečka = nenataženo a červená tečka = nataženo.

Vylepšená druhá generace

S druhou generací dochází k vylepšení rámu, zejména rukojeti a také k velikostnímu rozdělení pistole do tří variant – M (Compact), X (Crossover) a L (Full size). Pro každou variantu zároveň přibyla možnost osazení kolimátorem, to u AREXu nese označení OR (Optics Ready). Všechny dosud vyráběné pistole jsou jednotně v ráži 9 mm Luger.

  • Oboustranné ovládací prvky
  • Vyměnitelný rám
  • Vyměnitelné gripy
  • Výstražník
  • Signalizace náboje v komoře
  • Zjednodušená rozborka

velikosti-arex-delta-gen2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Velikosti pistole Arex Delta Gen. 2

Technická a taktická data

AREX Delta gen.2

M

X

L

Ráže

9 mm Luger

Délka

181 mm

183 mm

196 mm

Šířka

30 mm

Výška

121 mm

131 mm

Délka hlavně

102 mm

114 mm

Hmotnost

541 g

541 g

596 g

Kapacita zásobníku

15 / 17 ran

17 / 19 ran


Obsah balení

Pistole je dodávána v odolném přepravním kufru se dvěma zásobníky, kompletní sadou čištění, čtyřmi hřbety rukojeti a manuálem.

Zbrojovka Arex Defense

Firma Arex Defense vznikla ve Slovinsku v roce 1994. Zpočátku se věnovala výrobě nástrojů, ale od roku 2002 tam probíhala licenční výroba FN F2000 a FN SCAR pro slovinskou armádu. To už byl jen krůček k výrobě vlastních zbraní. Zajímavostí je, že slovinskou zbrojovku vlastní Česká investiční skupina RSBC.V současné době má Arex světové jméno a její pistole využívají nejen slovinské ozbrojené složky. Kromě pistolí vyrábí plastové cvičné náboje a značkovací náboje MT-X.

Foto: Sídlo zbrojovky Arex Defense v Šentjernej

Kompletní příslušenství pro pistole AREX

Unikátní cvičné a nesmrtící střelivo

Kromě plastových školních nábojů DRILL-X nabízíme i neletální střelivo NL-X s gumovou střelou, které se používá například k potlačení nepokojů. Posledním střelivem z portfolia Arex jsou tréninkové náboje MT-X se značkovacím projektilem typu Force on Force, jenž jsou kompatibilní s obdobnými systémy UTM a FX Simmunition.

Pistolová pouzdra

K pistolím Arex nabízíme profesionální pouzdra od společnosti Vega Holster. Výhodou je, že pistole jsou z velké většiny kompatibilní s pouzdry pro obdobně velký Glock, takže například IWB i OWB pouzdra od RH Holsters určené pro model G19 lze použít také pro Delta gen.2 M i X a pouzdra pro G17 pro model L.

 

Výstrojní doplňky

Nabízíme celou řadu doplňků. Jmenovat můžeme teleskopické obušky NEX s jedinečnou konstrukcí, které jsou mnohem lehčí než běžně používané obušky a zachovávají si vysokou odolnost. Velkou výhodou je tlačítko, pomocí kterého lze obušek jednoduše složit.

Neodmyslitelnou součástí výstroje je také pepřový sprej. Námi nabízené spreje od certifikovaného výrobce KKS jsou v evropských ozbrojených složkách již dobře zavedené. Velice zajímavou alternativou k pepřáku, ale i taseru, jsou obranné prostředky Piexon. Ty zastaví kohokoliv až na vzdálenost 7 m a díky unikátní technologii je lze bezpečně používat i v budovách. V neposlední řadě zmiňme ještě kvalitní svítilny Armytek a Nextorch.

Závěr: Doufáme, že pro vás byl článek užitečný a pomůže s rozhodováním při výběru nových služebních zbraní. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat. My se budeme těšit na dalším ročníku střeleckých závodů městských policií v Mikulově, kde si můžete pistole Arex prohlédnout.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení