Nabídka pistolí a výstroje pro městskou policii

Letos uplynulo 30 let od vzniku obecní policie. Zákon o obecní policii schválil Parlament ČR už v roce 1991, ale účinnost nabyl až 11. května 1992. Bohužel v některých obcích vykonávají strážnici službu stále se stejnými, letitými služebními zbraněmi a vybavením.

Nabízíme snadné přezbrojení na nové služební pistole

Pomůžeme vám vyměnit dosavadní zbraně za moderní služební pistole 21. století. Nabízíme nejen pistole samotné, ale také kompletní servis a zaškolení. K pistolím máme samozřejmě veškeré příslušenství v podobě náhradních dílů, školního a tréninkového střeliva, pouzder, čištění, kolimátorů, svítilen apod. 

Individuální přístup a možnost odkupu dosavadních pistolí

Cenovou nabídku předložíme dle potřeby a velikosti každé městské policie individuálně. Přezbrojit na novou platformu ještě nikdy nebylo tak snadné. Pomůžeme vám zbavit se dosavadních služebních pistolí a příslušenství. Domluvit se můžeme na výkupu dosavadních služebních zbraní na protiúčet.

Přijďte si nové zbraně vyzkoušet

Neváhejte nás kontaktovat a domluvíme se na předváděcí akci s možností si pistole a příslušenství nejen prohlédnout, ale i vyzkoušet. Jsme schopni zajistit předvedení s proškoleným personálem přímo na střelnici.

Představujeme pistoli Arex Delta Gen. 2

Tato lehká a kompaktní samonabíjecí pistole moderní konstrukce si díky vysoké kvalitě a spolehlivosti získala místo ve slovinské armádě, pohraniční stráži, celní správě i vězeňské službě. Rovněž je ve výzbroji některých jednotek polských ozbrojených složek.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Pistole Arex Delta Gen. 2

Moderní konstrukce

Na první pohled Delta zaujme atraktivním designem, ostrými liniemi ovšem bez ostrých hran na dotek. Polymerový rám má na rukojeti a nad lučíkem několik zdrsněných ploch na nejvíce namáhaných místech. Textura je sice drsná, ale nijak nevystupuje z rámu a ani při hrubším úchopu není nijak nepříjemná, což bývá častým nedostatkem u konkurence. V přední části rámu se nachází picatinny rail, takže je možné pistoli osadit například svítilnou. Lučík je zvenku jemně vroubkovaný a oboustranné tlačítko vypouštění zásobníku jen mírně vystupuje z rukojeti.

Závěr je zhotovený z uhlíkové oceli a v přední i zadní části má žebrování pro jednodušší natažení. Na horní ploše závěru je patrný výstražník náboje v komoře a na zadním čele závěru je při natažení úderníku vidět červenou tečku indikátoru natažení. Hlaveň je kovaná za studena a výrobce garantuje výdrž 30 000 ran.

Vynikající ergonomie

Rukojeť lze jednoduše osadit 4 výměnnými hřbety, takže si jistý úchop najde každý střelec. Vypouštění zásobníku je oboustranné a snadno nahmatatelné i v rukavicích. Zajímavostí je, že celý polymerový rám lze snadno vyměnit. Dostupná je i zvětšená varianta hmatníku. Mířidla jsou ocelová. Muška je zvýrazněna bílou tečkou a hledí je vroubkované bez barevného označení. Kovové zásobníky s oranžovým plastovým podavačem pochází od renomovaného italského výrobce Mec-Gar. Ke každé pistoli jsou dodávány 2 ks, jeden s kapacitou 17 ran (15 u modelu M) a druhý s botkou přidá další 2 náboje tedy celkem 19 ran (17 u modelu M).


Video: Česká recenze pistole Arex Delta Gen. 2

Modifikovaný spoušťový mechanismus

Modifikovaný spoušťový mechanismus nese označení Striker Double Action System (SDA) – systém využívá prvky dvojčinné spouště s přímoběžným částečně nataženým úderníkem, k úplném natažení a uvolnění dochází až při stisku spouště. Plné natažení úderníků je dobře patrné u indikátoru natažení, který se dále pohne dozadu zhruba o milimetr. Tohoto prvku bylo dosaženo při zachování plynulého chodu spouště a krátkého resetu. Tento modifikovaný dvojčinný systém je bezpečnější než běžné jednočinné spouště. Odpor je nastaven na cca 26 N, po zaběhnutí pistole se odpor sníží a ustálí na 21-22 N.

Nadstandardní bezpečnostní prvky

Arex Delta gen.2 disponuje bezpečnostními prvky jako pojistka spouště, blokace úderníku a pádová pojistka. Na horní ploše závěru je umístěn výstražník, který funguje tak, že po zasunutí náboje do komory zvedne a vytvoří jasně patrnou hranu. Nahmatáte ho snadno v šeru i ve tmě. Indikátor natažení, což je prodloužená část úderníku s červeně zabarveným koncem, se jednoduše kontroluje zrakem, kdy černá tečka = nenataženo a červená tečka = nataženo.

Vylepšená druhá generace

S druhou generací dochází k vylepšení rámu, zejména rukojeti a také k velikostnímu rozdělení pistole do tří variant – M (Compact), X (Crossover) a L (Full size). Pro každou variantu zároveň přibyla možnost osazení kolimátorem, to u AREXu nese označení OR (Optics Ready). Všechny dosud vyráběné pistole jsou jednotně v ráži 9 mm Luger.

  • Oboustranné ovládací prvky
  • Vyměnitelný rám
  • Vyměnitelné gripy
  • Výstražník
  • Signalizace náboje v komoře
  • Zjednodušená rozborka

velikosti-arex-delta-gen2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Velikosti pistole Arex Delta Gen. 2

Technická a taktická data

AREX Delta gen.2

M

X

L

Ráže

9 mm Luger

Délka

181 mm

183 mm

196 mm

Šířka

30 mm

Výška

121 mm

131 mm

Délka hlavně

102 mm

114 mm

Hmotnost

541 g

541 g

596 g

Kapacita zásobníku

15 / 17 ran

17 / 19 ran


Obsah balení

Pistole je dodávána v odolném přepravním kufru se dvěma zásobníky, kompletní sadou čištění, čtyřmi hřbety rukojeti a manuálem.

Zbrojovka Arex Defense

Firma Arex Defense vznikla ve Slovinsku v roce 1994. Zpočátku se věnovala výrobě nástrojů, ale od roku 2002 tam probíhala licenční výroba FN F2000 a FN SCAR pro slovinskou armádu. To už byl jen krůček k výrobě vlastních zbraní. Zajímavostí je, že slovinskou zbrojovku vlastní Česká investiční skupina RSBC.V současné době má Arex světové jméno a její pistole využívají nejen slovinské ozbrojené složky. Kromě pistolí vyrábí plastové cvičné náboje a značkovací náboje MT-X.

Foto: Sídlo zbrojovky Arex Defense v Šentjernej

Kompletní příslušenství pro pistole AREX

Unikátní cvičné a nesmrtící střelivo

Kromě plastových školních nábojů DRILL-X nabízíme i neletální střelivo NL-X s gumovou střelou, které se používá například k potlačení nepokojů. Posledním střelivem z portfolia Arex jsou tréninkové náboje MT-X se značkovacím projektilem typu Force on Force, jenž jsou kompatibilní s obdobnými systémy UTM a FX Simmunition.

Pistolová pouzdra

K pistolím Arex nabízíme profesionální pouzdra od společnosti Vega Holster. Výhodou je, že pistole jsou z velké většiny kompatibilní s pouzdry pro obdobně velký Glock, takže například IWB i OWB pouzdra od RH Holsters určené pro model G19 lze použít také pro Delta gen.2 M i X a pouzdra pro G17 pro model L.

 

Výstrojní doplňky

Nabízíme celou řadu doplňků. Jmenovat můžeme teleskopické obušky NEX s jedinečnou konstrukcí, které jsou mnohem lehčí než běžně používané obušky a zachovávají si vysokou odolnost. Velkou výhodou je tlačítko, pomocí kterého lze obušek jednoduše složit.

Neodmyslitelnou součástí výstroje je také pepřový sprej. Námi nabízené spreje od certifikovaného výrobce KKS jsou v evropských ozbrojených složkách již dobře zavedené. Velice zajímavou alternativou k pepřáku, ale i taseru, jsou obranné prostředky Piexon. Ty zastaví kohokoliv až na vzdálenost 7 m a díky unikátní technologii je lze bezpečně používat i v budovách. V neposlední řadě zmiňme ještě kvalitní svítilny Armytek a Nextorch.

Závěr: Doufáme, že pro vás byl článek užitečný a pomůže s rozhodováním při výběru nových služebních zbraní. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat. My se budeme těšit na dalším ročníku střeleckých závodů městských policií v Mikulově, kde si můžete pistole Arex prohlédnout.