Technologie PIEXON

Technologie obranných prostředků PIEXON

Unikátnost technologie Piexon spočívá v uzavřenosti nábojky, která není pod tlakem (nemůže tak dojít k jeho úniku) - obranné produkty jsou proto spolehlivější než pepřové spreje nebo obdobné prostředky. Při zmáčknutí spouště, kdy bicí mechanismus, jehož úderník narazí na zápalku pyrotechnické patrony, dojde k její iniciaci, a ta svou expanzí vytlačí píst společně s aktivní látkou Piexol směrem k hornímu uzávěru. Tato technologie poskytuje vysokou rychlost výstřelu až 351 km/h (97 m/s).

 

řez nábojkou

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Účinný dostřel je 7 metrů při rozptylu látky do 40 cm, tyto vlastnosti poskytují vysokou přesnost zásahu společně s minimálním ovlivněním vnějšího prostředí.

 

trajektorie

 

Bezpečnost

Nesmrtící obranné prostředky Piexon jsou navrženy tak, aby vyvíjely maximální zneschopňující a znehybňující efekt, kdy při dodržení bezpečné vzdálenosti se minimalizují rizika trvalé újmy na zdraví.

Všechny výrobky společnosti Piexon jsou zbraněmi kategorie D, dle zákona č. 119/2002 Sb. volně prodejné osobám starších 18-ti let.

Účinky látky OC PIEXOL

Účinná látka Piexol ve formě tekutiny obsahuje 10% OC (Oleoresin Capsicum s 2.0-3.0% kapsaicinoidy v celém roztoku), jejíž pálivost je 4 000 000 SHU, účinky jsou: dávení, záchvaty kašle, dočasná slepota, podráždění sliznice a stimulace nervových zakončení na kůži (díky vysokému stupni pálivosti látky).

chillipepperLogo Piexol high res 141022_1 

Pro dekontaminaci použijte dekontaminační sprej se sterilním roztokem a poté vyplachujte postižená místa čistou chladnou vodou.

Výhody pepřových pistolí Piexon

Tím, že je aktivní látka ve formě tekutiny se při výstřelu nerozšíří do celé místnosti, proto je možné použití uvnitř budov.

Díky vysoké rychlosti výstřelu nehrozí, že by sám obránce byl vystaven účinkům látky OC Piexol, a to ani při nepříznivém počasí (vítr, déšť).

Maximální zastavovací efekt díky účinkům látky OC Piexol.

Při dodržení bezpečné vzdálenosti nehrozí žádná trvalá újma na zdraví.

 GAIII - produkt-článek

Piexon Guardian Angel

Guardian Angel je kompaktní obranný prostředek, který obsahuje 2 nábojky s účinnou látkou a díky pažbičce a mířidlům nabízí možnost lepšího cíleného zamíření. Po prolomení bezpečnostní pojistky a stisknutí spouště se iniciuje první nábojka, poté se systém automaticky přepne na druhou nábojku a můžete stisknout (vystřelit) znovu.

Díky použité technologii a účinné látce ve formě tekutiny je možné použití uvnitř budov, kdy nedojde ke kontaminaci vnitřního prostředí. Díky vysoké rychlosti vystřelené látky nehrozí, že by se dráha výstřelu vychýlila, nebo dokonce obrátila vlivem větru nebo deště. Účinný dostřel je 4 metry při rozptylu zhruba 30 cm.

Díky kompaktním rozměrům a opaskovému klipu můžete Guardian Angel III snadno nosit skrytě ať už na opasku, v kabelce, nebo kapse. Nábojky nelze znovu nabít.

Obranný prostředek Piexon Guardian Angel III

Piexon JPX Jet Defender

Profesionální obranný prostředek JPX Jet Defender je "pepřová pistole", která se skládá z rámu a zásobníku. Obě tyto části jsou vyrobeny z odolného polymeru, proto jsou odolné vůči nárazu i vlhkosti. Rám se skládá pažbičky, bicího mechanismu, spouště a vodící kolejničky, na kterou se upevní zásobník se 2 nábojkami. Při nabíjení zásobník pomocí oboustranné páčky uvolníte. JPX Jet Defender Laser nabízí také integrovaný laserový značkovač a Picatinny rail, na který můžete přidat příslušenství např. taktickou svítilnu.

Při zmáčknutí spouště do zadní polohy se spustí bicí mechanismus, který při plném zmáčknutí iniciuje nábojku k výstřelu a k aplikaci slzotvorné látky. Úderníky bicího mechanismu se automaticky střídají. Účinný dostřel je až 7 metrů při rozptylu zhruba 40 cm. 

Obranný prostředek Piexon JPX laser

Pepřové pistole JPX4 Jet Defender

Pepřová pistole JPX4 Jet Defender je vyrobena z odolného polymeru – skládá se z pažby a svazku čtyř hlavní, který slouží zároveň jako zásobník z něhož nábojky vystřelují dráždivou látkou. Pažba, která poskytuje plnohodnotný pistolový úchop, v sobě ukrývá spoušťový i bicí mechanismus. V pažbě je dále integrován „Picatinny Rail“ pro taktickou svítilnu a laserový značkovač ovládaný na spodní části pažby.

Svazek hlavní je spojen pomocí oboustranného šroubu s přední částí pažby. Posunutím oboustranné páčky směrem k ústí uvolníte pojistku a odklopíte svazek hlavní, do kterého poté můžete nabít 4 nábojky spojené plastovým klipem. Po zaklapnutí svazku zpět je JPX4 připraven k použití. Barva svazku hlavní může mít kromě standardní černé také žlutou nebo oranžovou barvu.

Spoušť má dostatečně dlouhý chod, a navíc zabírá až v zadní části po úplném zmáčknutí, aby nedošlo k náhodnému výstřelu, není tedy nutná mechanická pojistka.

Bicí mechanismus čtyř úderníků se automaticky přepíná vlivem předchozího výstřelu proti směru hodinových ručiček. Nestane se tedy, že by došlo k „prázdnému výstřelu“ již vystřelené nábojky.

 

Obranný prostředek Piexon JPX4 laser

 

 JPX          JPX4LE