Naháňkový puškohled FOMEI 1-4x24 FOREMAN HTC PRO G4

Kód: 6989
10 390 Kč 8 586,78 Kč bez DPH
Skladem na externím skladu
Můžeme doručit do:
28.2.2024
Možnosti doručení

Naháňkový puškohled FOMEI 1-6x24 Foreman je ideálním pomocníkem pro myslivce a lovce, kdy při zvětšení 1x můžete sledovat pohybující se cíl oběma očima. Je vhodný pro denní lovy na malé vzdálenosti a také při lovu na pohyblivé cíle. K lepšímu komfortu pozorování přispívá o 20% větší zorné pole.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Variabilní puškohled 1-6x24 Foreman je ideálním pomocníkem při naháňkách a lovu zvěře v pohybu. Jedinečnost tohoto puškohledu je daná extra širokým zorným polem 40m, dále pak velkým rozsahem rektifikace a elektronikou použitou pro ovládání červeného bodu.  Puškohled je plněn suchým dusíkem.

Elektronické ovládání červeného bodu


Podsvícení červeného bodu je rozděleno do 16 kroků, které jsou rozděleny nelineárně tak, že v prvních 5 krocích se ovládá pouze 9% výkonu osvitu červeného bodu, ve zbylých 11 krocích 10-100% výkonu. To znamená opravdu jemné nastavení červeného bodu za zhoršených světelných podmínek tak, aby neoslňoval střelce při sledování zamýšleného cíle. Automatické vypnutí červeného bodu po 2 hodinách nečinnosti je výhodou, která významně šetří kapacitu baterie.

Rektifikace a paralaxa

Unikátní rozsah rektifikace 160 MOA umožňuje použití puškohledu na různých kombinacích zbraní a montáží bez jakýchkoli problémů s nastřelením. Krok rektifikace 1/4 MOA je ideální pro tento typ puškohledu a umožňuje opravdu jemné nastavení při nastřelování zbraně.

Paralaxa je u puškohledu 1-6x24 Foreman nastavena na 100m.

Osnova

Záměrný kříž German #4 (G4) použitý v puškohledu 1-6x24 Foreman je klasickou loveckou osnovou využívanou napříč spektrem nabídky puškohledů FOMEI.

Odolnost 

Velkou předností robustního 30 mm tubusu je široké rozpětí pro upevnění montáže. Uložení ovládacích prvků rektifikace v mosazi zvyšuje odolnost a životnost . Puškohledy jsou vhodné pro všechny běžně používané ráže loveckých zbraní, kdy jsou testovány ráží .375 H&H Mag (odpovídající energie 6000J).

Doplňkové parametry

Kategorie: Puškohledy Fomei
Zvětšení: 1-4x
Průměr objektivu: 24 mm
Průměr tubusu: 30 mm
? Fokální rovina: Druhá
Zorný úhel: 22,5 - 3,9°
Zorné pole v 100 m: 40-6,8m
Optický výstup: 9,6 - 4 mm
Úprava čoček: HTC
Dioptrická korekce: +/- 2dpt
Korekce paralaxy: 100 m
Rektifikace: 1/4 MOA
Délka: 275 mm
Hmotnost: 498 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Česká optika Fomei

Česká firma FOMEI působí na trhu od roku 1990. Zabývá se výrobou a servisem optických zařízení, zejména v oblasti fotografie, medicíny, ale i puškohledů, kolimátorů a dalekohledů. Své produkty expeduje do více než 25 zemí po celém světě.

Optika Fomei najde využití pro lov i sport

Nabízíme puškohledy FOMEI které se hodí pro sportovní i loveckou střelbu. Vynikají zejména výborným poměrem ceny a kvality. Vybrat si můžete také z nabídky dalekohledů vhodných pro lov, ornitologii i turistiku. A v neposlední řadě máme i kolimátory FOMEI, ty díky vysoké odolnosti udrží nástřel i na výkonných loveckých zbraních a najdou uplatnění například při naháňkách.